Turkce Icın Tıklayınız..
 
Jetfan
EMAK FAN
EMAK MÜHENDİSLİK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   


GENEL ÖZELLİKLER

  • EMAK JET Fan serileri ağır endüstri tip bir tasarım olup çok değişik aplikasyonlarda kullanılabilmektedir. Bu serilerde gövdeye eklenen özel kanatçılarla (guide vanes) sağlanan yüksek hava çıkış hızları yüzünden ses şiddeti artmaktadır ve bu sebeple standart olarak jet fanlar susturucu ile kullanılmaktadır.

  • Performans testleri uluslar arası geçerlilikteki AMCA / ANSI Normları ile belirlenmektedir.

  • Yüksek sıcaklık EFF E-JET modelleri, uluslar arası tanınmış akreditasyon kuruluşlarından yangın sertifikalıdır ve kullanılan tüm donanımlar bu şartlar için dizayn edilmiştir.

  • Uzun tip kaset St 37 kalite sac ile imal edilmektedir. Daha sonra tüm çelik aksam epoxy astar boya ile koruma altına alınmaktadır.

  • Fanlarımız imalat sonrası ISO normlarına uygun olarak hassas dinamik balans testlerinden geçirilmektedir.

  • Standart olarak Ø 250 mm ile 1600 mm çaplar arasını kapsamaktadır. Performans ve fan seçimleri için lütfen irtibata geçiniz.

Tüm detaylanr için ürün broşürünü indiriniz.

 

KULLANIM YERLERİ

EMAK JET Fan serileri ağır endüstri tip bir tasarım olup çok değişik aplikasyonlarda kullanılabilmektedir. Bu seride gövdeye eklenen özel kanatçıklarla yüksek hava çıkış hızları elde edilmektedir.

 

  • E – JET : Standart Jet kullanımları için tasarlanmıştır. Yüksek thrust (basma) kuvveti ile geniş bir uygulama alanı vardır. Araç otoparkları için mini JET tipleri imal edilmektedir.

  • E JET – R : Reversible (çift yönlü çalışabilen) kanat profilleri EMAK adına patent korumalıdır. Her iki yönde de %100 kapasitede çalışabilmekte, özellikle karayolu tünellerinde araçların egzoz partiküllerinin ve yangın anında dumanın ortamdan atılmasını sağlar.

  • MS JET : Multi stage (kademeli , birden çok fanın seri bağlanması ile oluşur) tip fanlar çok yüksek statik basınçlara çıkabilmektedir. Uzun maden kazılarında ve tünel inşaatlarında güvenle taze hava sağlamak maksadı ile kullanılabilmektedir.


FAN KASETİ(Kasası)

Jet tip kaset gövdesi St 37.2 kalite çelik malzemeden imal edilmekte ve daha sonra tüm çelik aksam standart olarak epoksi astar ve boya ile koruma altına alınır, opsiyonel olarak sıcak daldırma galvaniz olabilmektedir. Kullanılacak tüm bağlantı cıvataları ve somunları 8/8 çelik ve gevşemeyi önleyici fiberli tiptir. Uygulama alanına göre özel sarsıntı kesici ayak takozları standart teslimatımıza dahildir.

PERVANE

Jet Fan pervane gövdeleri kanat açıları ayarlı tiptir, kanatları özel alaşımlı alüminyumdan veya bazı modellerde çelikten imal edilir. Hub (rotor) kısmı St 37 çelikten alaşım alüminyumdan veya bazı modellerde çelikten imal edilmektedir. Sağlam gövdesi ve bol seçenekli pervane modelleri ile aşağıdaki çaplar için uygun bir seçim yapabilirsiniz. Kullanılabilecek pervaneler RP / RA / MAX / MAX R / EMWA / EMWA – R dir.

ELEKTRİK MOTORU

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

AKSESUARLAR

Bu serilerde gövdeye eklenen özel kanatçılarla (guide vanes) sağlanan yüksek hava çıkış hızları yüzünden ses şiddeti artmaktadır ve bu sebeple standart olarak jet fanlar susturucu ile kullanılmaktadır. Uygulama alanına göre özel tip sarsıntı kesici ayak takozları standart teslimatımıza dahildir.


Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 

Bize Ulaşın
Copyright © 2006, The Emak.